Térinforrás Meetup

Térinforrás Meetup
04/23

2024. április 23. 18:00 - 20:00

A Grund, 1082 Budapest, Nagy Templom utca 30. Leo különterem

04/23

2024. április 23. 18:00 - 20:00

A Grund, 1082 Budapest, Nagy Templom utca 30. Leo különterem


Folytatódik az NJSZT TérTáv Szakosztály térinformatikai és távérzékelési meetup sorozata, melyre szeretttel várják az érdeklődőket!

PROGRAM

  • Jung András (ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézet): Spektrális Adatgyűjtés: Képalkotó és nem képalkotó megközelítések
  • H. Nagy Róbert (Hitachi Energy): A vegetáció kezelés kihívásai és eszközei
  • Vízhányó József (GDi Magyarország): ESRI Imagery Products
  • Illyés András, Oláh Ádám (BME Aerospace): Rakétatechnológia a tudományos kutatások szolgálatában

A meetupon a részvétel ingyenes, de regisztrációköteles!

A meetup szünetében a regisztrált résztvevők vendégeink egy italra és némi sörkorcsolyára. A rendezvénynek az érdekes előadások mellett a networking, szakmai kapcsolatépítés is fontos része, így aki teheti, maradjon velünk az előadások utáni kötetlenebb beszélgetésen is!


Szervező: NJSZT Térinformatikai és Távérzékelési Szakosztály (https://njszt.hu/)

Absztraktok

Jung András (ELTE Térképtudományi és Geoinformatikai Intézet): Spektrális Adatgyűjtés: Képalkotó és nem képalkotó megközelítések
A spektrális adatgyűjtés fontos szerepet játszik a föld- és környezettudományokban mint a távérzékelés egyik bemeneti adatgyűjtési módja. Az előadás során összehasonlítjuk a képalkotó és nem képalkotó spektrális téradatgyűjtés különböző megközelítéseit. Vizsgáljuk az alkalmazott technológiákat, a mérési módszereket és a kapott adatok jellemzőit. Fontos, hogy jobban megértsük az egyes módszerek előnyeit és korlátait, valamint javaslatokat adjunk a legmegfelelőbb megközelítés kiválasztásához a specifikus alkalmazási területeken.

Illyés András, Oláh Ádám (BME Aerospace): Rakétatechnológia a tudományos kutatások szolgálatában
A BME Aerospace Team egy innovatív, tudományok iránt elkötelezett és motivált hallgatói rakétatechnikai csapat, ahol a műszaki fejlesztések mellett kiemelt szerepe van a hallgatói tudás gyarapításának is.Aether S rakétájukat 2022 során tervezték és építették meg, amely 3 kg hasznos teher akár 12 km magasba juttatására is képes. Az Aether S első repülése során, 2023 januárjában elérte a 2,2-szeres hangsebességet, valamint a tesztfelbocsátás során tervezett 7 km-es magasságot.A 2024-es szezonra több újdonsággal is készül a csapat, amelyeket nemzetközi versenyeken és magyarországi felbocsátásokon terveznek bemutatni.A BME Aerospace Team fejlesztéseinek fókuszában a fedélzeti számítógépek, a földi berendezések (pl. antennarendszerek), valamint az aktív aerodinamikai szabályozás áll.A csapat jelen előadásával a rakétában rejlő kutatási lehetőségek tárházát szeretné megmutatni a hallgatóságnak gondolatébresztő jelleggel. Továbbá az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a csapatban zajló fejlesztési munka mindennapjaiba.