Számítógépes Geometria és Számítógépes Grafika Labor
Számítógépes Geometria és Számítógépes Grafika Labor

Ismerkedj meg új szakmai kihívásokkal, kóstolj bele a tudomány világába most induló kutató laboratóriumunkkal! A hallgatók izgalmas projektekbe vághatnak bele a Számítógépes Geometria, Számítógépes Grafika és Geometriai Modellezés területén Karunk kutatóinak vezetésével. Projektek széles választékát kínáljuk geometriai, programozási és algoritmustervezési készségek elsajátításához.
Miért válaszd a laborunkat?
1. Projekt Diverzitás
Laborunkban elmerülhetsz a kihívást jelentő feladatok széles palettájában, amelyek az algoritmusok matematikájából levezetett magas szintű programozástól a masszívan párhuzamos GPU-implementációkig terjednek. Akár a gyakorlati kódolás vagy a matematikai elmélet mélyebb megértése a szenvedélyed, laborunknak van projektje számodra. Technológiák széles skáláját alkalmazzuk, mint például a MatLab, C++, HLSL és a Nvidia Falcor.
2. Projekt Témák
Laborunk három területen kínál projekteket:
- Számítógépes Geometria
- Numerikus geometriai algoritmusok
- Általánosított Voronoi diagramok
- Számítógépes Grafika
- Általános implicit felületi vizualizációk
- Gömbkövetéses algoritmusok
- Textúramintavételezés és parallax térképezési módszerek
- Fény-anyag interakciók modellezése
- Geometriai Modellezés
- Implicit, határ-, távolság és parametrikus reprezentációk
- Helyi és globális felületi műveletek
- Átalakítás reprezentációk között
3. Témavezetés és Mentorálás
Alkoss értékes kapcsolatot tanároddal, aki segít eligazodni választott projektjeidben, mélyítve tudásodat és tökéletesítve készségeidet. Tanárod támogatása túl fog mutat a laboron, felkészít téged a szakdolgozatodra, és ösztönözheti a részvételt a rangos TDK konferencián.
4. TDK Konferencia
Emeld fel akadémiai profilodat kutatási és prezentációs készségeiddel a Tudományos Diákkörök Konferenciáján (TDK). Ez a híres verseny egyedülálló lehetőség az akadémiai tudásod tesztelésére és jelentős értéket hozzáad az önéletrajzodhoz. Laborunk aktívan ösztönzi a hallgatókat a részvételre, biztosítva kutatási képességeik erős fejlesztését.
Témavezetők: Bálint Csaba, Bán Róbert, Vad Viktor, Fábián Gábor, Valasek Gábor