Felsőoktatási szakképzés
Programtervező Informatikus felsőoktatási szakképzés Budapesten és Szombathelyen

Képzés célja |
---|
Programtervező informatikus szakemberek képzése, akik képesek részt venni szoftver rendszerek fejlesztésében, működtetésében, valamint a kapcsolódó alkalmazói tevékenységekben. A hallgatók tanulmányaik részeként megismerkednek a legkorszerűbb, produktív nyelvi eszközökkel (Java, C#, TypeScript) és webes technológiákkal (C#, Java , JavaScript, TypeScript). A tananyag fontos részét képezik az OOP elvek, minták (modellalkotás, Desing by Contract, mintázatok), a tesztelés, refaktorálás, clean kód. Nagy hangsúlyt fektetünk a projektmunkához elengedhetetlen ismeretek alapos elsajátítására, úgy mint agilis szoftverfejlesztés, Scrum, szerepkörök, verziókezelés, inkrementális-iteratív tervezés, folyamatos integráció.
A felsőoktatási szakképzés erősen gyakorlati jellegű, a konkrét helyi ipari igényekhez igazított 4 féléves informatikusképzés, melynek során a hallgatók egy szemesztert az IK partnervállalatainál/vagy belső gyakorlati helyen töltenek szakmai gyakorlaton. A szakmai gyakorlat, amellett, hogy lehetővé teszi az egyetemen tanult ismeretek alkalmazását a gyakorlatban, elősegíti azt is, hogy a hallgatók megismerkedjenek egy valós munkahelyi környezettel, elvárásokkal, a közös munka követelményeivel.
A felsőoktatási szakképzés nagy előnye, hogy elvégzése után több út is kínálkozik:
A felsőoktatási szakképzésből nem csak a munka világába vezet út, hanem a továbbtanulás irányába is. Ha ugyanis a Programtervező informatikus felsőoktatási szakképzés után a hallgató a Programtervező informatikus alapképzési szakot választja, akkor a felsőoktatási szakképzésben megszerzett kreditjeinek egy részét elismerjük.
Elhelyezkedési lehetőségek |
---|
Napjainkban a cégek informatikai háttere stratégiai fontosságú és üzletileg kritikus terület. Egy-egy vállalat informatikai eszközeit és az alkalmazásokat ma már egységes rendszerben kell kezelni, mai speciális szoftveres és hálózati ismereteket követel. Végzett hallgatóink keresettek a munkaerőpiacon, és már pályakezdőként is átlag feletti fizetésre számíthatnak, programozó, üzemeltető munkakörökben.
Akik szeretnék bebiztosítani magukat a felsőoktatási felvételinél, azoknak érdemes a Programtervező informatikus alapszak mellett a felsőoktatási szakképzést is megjelölniük a jelentkezéskor. Egyrészt azért, mert ha úgy alakul, hogy alapképzésre nem nyernek felvételt, itt is szerezhetnek szakképzettséget, másrészt pedig innen is nyitva áll az út az alapképzés felé.
A 2025-ben induló képzésekre vonatkozó pontszámítási szabályokról bővebben a felvi.hu oldalon tájékozódhat. Amennyiben munkatapasztalatára plusz pont jár, ezt a nyomtatványt használja.
Programtervező Informatikus felsőoktatási szakképzés felvételi rendje
Programtervező Informatikus felsőoktatási szakképzés felvételi rendje
A jelentkezőnek a felvételi laphoz az alábbiakat kell csatolni
A jelentkezés időpontjában rendelkezésére álló, a felvételi eljárást befolyásoló dokumentumok másolatát: a pontszámításhoz szükséges eredményeket igazoló dokumentumok másolatát (pl. középiskolai bizonyítvány, érettségi bizonyítvány), és a többletpontokat igazoló dokumentumokat mellékelje a jelentkezéshez.
A később megszerzett dokumentumok (pl. többletpontokat igazoló dokumentumok) másolatának beküldési határideje a felvételi tájékoztatóban vagy a www.felvi.hu oldalon található.
Az előzetes tanulmányok (kreditek) beszámítása a kreditátvitel szabályai alapján történik. A korábbi tanulmányok során megszerzett ismeretek (kreditek) beszámítását a kar Kreditátviteli Bizottsága – egyéni elbírálás alapján – dönti el.
Pontszámítás
A jelentkezőknek a szakra való felvétele a felvételi eljárás során megszerzett pontszámuk alapján történik. Az aktuális pontszámítás megtalálható a felvételi tájékoztatóban vagy a www.felvi.hu oldalon.