APOLLO2028

APOLLO2028

APOLLO2028

Improving mental health, wellbeing, and resilience of healthcare workers in Changing Environments (APOLLO2028)

 

Projektazonosító: 101137144
HORIZON-HLTH-2023-CARE-04-02
Támogatás összege: 5 626 338,75 €
Szerződött támogatás összege (ELTE): 451 932 €
Kedvezményezettek: Universite de Montpellier (FR), Universita Commerciale Luigi Bocconi (IT), Kauno Technologijos Universitetas (LT), Karolinska Institutet (SE), Abo Akedemi (FI), Vilnius Universitates (LT), Trinity College Dublin (IE), Massachusetts General Hospital (US), Centre Hospitalier Universitaire de Montpellier (FR), Centre Hospitalier Universitaire de Nimes (FR), Innotrope SAS (FR), Eötvös Loránd Tudományegyetem (HU)
Közreműködő szervezet: Mesterséges Intelligencia Tanszék, ELTE Informatikai Kar
ELTE PI/projektvezető: Dr. Gulyás László Csaba
Projekt kezdési dátuma: 2023. január 1.
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2027. december 31.

 

Projekt honlap

 

A Horizon Europe támogatásával megvalósuló APOLLO2028 projekt fő célja, hogy egészségügyi dolgozók, egészségügyi szervezetek, valamint az egészségügyi rendszerek finanszírozói és politikai döntéshozói számára empirikus alapú, innovatív és gazdaságilag is fenntartható megoldásokat nyújtson a mentális egészség javítása, az alkalmazkodóképesség és a reziliencia növelése érdekében. A projekt személyes, csoportos és szervezeti szinten is átfogó megoldásokat kínál a mindennapi stresszel és a szélsőséges eseményekkel való megbirkózáshoz szükséges adaptív készségek fejlesztésére. APOLLO2028 projekt egy olyan modellt fejleszt ki, amely figyelembe veszi az intézmény általános működését befolyásoló összes tényezőt és iránymutatást nyújt az egészségügyi dolgozók, vezetőik és az egészségügyi rendszerek döntéshozói számára.

A projekt fontos eleme a fejlett adatelemző eszközök (azaz mesterséges intelligencia és gépi tanulási technikák) használata a potenciális stresszorok, szervezeti folyamatok, munkahelyi tényezők, vezetői stratégiák és az egészségügyi rendszer folyamatainak elemzésének támogatására, a pontosabb előrejelzések és személyre szabott megoldások biztosítása érdekében.

Az ELTE meghatározó szerepet játszik az adatelemzés és a mesterséges intelligencia alapú eszközök fejlesztésében. Egyik fő feladata, hogy a projekt során gyűjtött adatokból részletes jelentéseket készítsen, amelyek átfogó képet adnak arról, hogy a különböző szervezeti tényezők miként befolyásolják a munkavállalók mentális állapotát és a későbbi döntéshozatali folyamatokat. Az ELTE hozzájárul a mentális jólétet és ellenálló képességet befolyásoló faktorok feltárását célzó kutatási protokoll kidolgozásában, amihez hozzátartozik az egészségügyi dolgozók stresszkezelési szokásainak kvantitatív módszerekkel történő felmérése.

Az egyetem több kritikus munkaszakaszban működik közre, amelyek a felhasználói igények feltérképezését és egy forgatókönyv-elemző szoftver fejlesztését, valamint annak folyamatos tesztelését foglalják magukban. A forgatókönyv-elemző eszköz olyan egy ügynök-alapú modellre (Agent-Based Modeling, ABM) épül, amely mesterséges intelligencia és gépi tanulás segítségével az egészségügyi szervezetek valós folyamatait és interakcióit szimulálja és képes előrejelzéseket adni a döntéshozók számára.