Indul a nevezés a legnagyobb országos IT-versenyre
- objektív, valós visszajelzést: utánajárhatsz, hogy mire elég jelenlegi szakmai tudásod (az elmúlt versenyeken közel 3000 induló mérettette meg magát évente)
- elismert informatikai vállalatok szakértői által összeállított feladatokat: valós, a mindennapi gyakorlat ihlette kérdéssorok, nem elméleti eszmefuttatások (Lehet, hogy pár év múlva már Te leszel az, aki a verseny kérdéseit írja?)
- rengeteg új ismeretet: a feladatok megoldása közben utána kell majd nézni egy-egy – akár legújabb - technológiának, megoldásnak, a hét héten át tartó feladatok fokozatosan nehezednek
A verseny főnyereménye: Egy prémium kialakítású, ultra könnyű és hajszálvékony, ugyanakkor bivalyerős notebook, a legújabb Matebook 13, a Huawei jóvoltából.
2018-ban ELTE IK siker: Borbély Zsófia lett Magyarország legsokoldalúbb informatikusa
A 10 héten át tartó legnagyobb online IT versenyen a résztvevők 24 különböző területen mérték össze tudásukat. Belekóstoltak egy új gyártósor egyik robotjának tervezésébe, chatbotot fejlesztettek, megmutatták, hogy képesek komplett, adattárház-alapú rendszerek megtervezésére és elkészítésére, a JavaScript guruk pedig egy fiktív bank internetbankjának fejlesztésére is vállalkoztak. A legnehezebbnek az Android programozást ítélték, ezt követte a beágyazott rendszerek (C), akik pedig eljutottak az IT biztonság utolsó fordulójának jó megoldásig, 9,7-re értékelték tízes skálán a feladatok nehézségi fokozatát.
“Magyarország legsokoldalúbb informatikusa” Borbély Zsófia lett, ő teljesített legjobban a legtöbb kategóriában. Zsófia nyolcszor került az első tízbe, a legsokoldalúbb informatikus a Tesztautomatizálás, a Java Innovation és a Python kategóriákban is learatta a babérokat, így nem meglepő, hogy a 85 hölgytársa közül övé lett a „Legkiválóbb Női Versenyző” cím is. Zsófia informatikus családba született, egyértelmű volt számára a pályaválasztás. Kitűnővel végzett a BME -n, majd az ELTE Informatikai Karán Phd hallgató lett.