ELTE IK Információs Rendszerek Tanszék

Tisztelt Hallgatók!

Az ELTE IK Információs Rendszerek Tanszékének Tudáskezelő Laborja idén is jelentkezési lehetőséget biztosít mind BSc, mind MSc hallgatók számára kötelező szakmai gyakorlatként is elismert nyári projektmunkára a lentebb meghirdetett témakörökben.

A nyári projektmunkára természetesen azok az érdeklődő hallgatók is jelentkezhetnek, akik a kötelező szakmai gyakorlatukat már teljesítették, de szeretnének előre definiált ipari projektfeladatokon, modern architektúrális környezetben, csoportmunkában dolgozva új technológiai és a módszertani ismereteket elsajátítani. A hallgatók tevékenységének további eredménye lehet szakdolgozat, diplomamunka, TDK dolgozat és/vagy publikáció készítése is.

A projektmunka, azon belül a 8 hetes (320 óra) BSc, illetve a 6 hetes (240 óra) MSc szakmai gyakorlat teljesítésének tervezett kezdete: 2023.07.03. Hétfő

A várható munkavégzésről röviden: heti két személyes plenáris konzultációs nap a hallgató elért eredményeiről, nyitott kérdéseiről, az új feladatok specifikációjáról, stb. A köztes időben Teams konzultációs lehetőség otthoni munkavégzés mellett.

A nyári projektmunkában aktív és eredményes hallgatók lehetőséget kaphatnak a szeptembertől induló ösztöndíjas, ipari kutatási és fejlesztési projektekben való részvételre is!

A jelentkezőktől elvárás a jártasság a C++, C# vagy Python programozási nyelvek valamelyikében, esetleg React vagy Angular ismeret, valamint alapvető verziókezelési (Git) és projektmenedzsment ismeretek.

A 2023 nyarán választható projektfeladatok a következők:

1. Mesterséges intelligencia és optimalizálás (társtémavezető Fábián Gábor)

1.1 Idősoros adatok elemzése, előrejelzés

Decentralizált és heterogén energiatermelési idősoros adatok Machine Learning algoritmusokkal, Neurális hálókkal történő elemzése, előrejelzése. Adatgyűjtés, adatelőkészítés/EDA, feature engineering, modell(ek) kiválasztása, tanítás, értékelés, vizualizáció.

1.2 Predikció és Optimalizáció

Hibrid technológiájú elosztott energiaforrásokból (DER) és rugalmas energiafogyasztókból álló virtuális erőmű (VPP) költségalapú optimalizálása a megújuló energiaforrások esetén a változó időjárási viszonyokra is tekintettel. Terhelés monitorozás és szabályozás.

2. Távérzékelési és térinformatikai témák (társtémavezető Cserép Máté)

2.1 Hulladéklerakók folyamatos és automatizált monitorozása szenzoros és távérzékelési technikával

2.2 Kockaházak ún. "Kádár kockák" távérzékeléses detektálása gépi tanulással (ortofotó, Lidar és/vagy műholdfelvételek)

2.3 Távérzékelési elemzések és lakossági bejelentések alapján folyó szennyezettségi térkép implementálása

    (WEB-es alkalmazás fejlesztés, C# backend, React Frontend architektúra)  

3. SAP téma (társtémavezető Béleczki András)

   Tipikus üzleti folyamatok tervezése és implementálása S4HANA ABAP környezetben

4. BudapestGO utazásforgalmi adatok MI alapú elemzése, előrejelzése. Tervezési és döntéselőkészítési információk szolgáltatása.

 

Ha valamelyik téma érdekli, kérem jelezzen vissza az alábbi adatok megadásával, amelyek szakmai gyakorlat teljesítése esetén az ELTE Informatika Kar hivatalos Befogadó Nyilatkozatának elkészítéséhez is szükségesek lennének.

Név:

Neptun kód:

BSc/MSc:

Szakmai gyakorlat is kell (I/N):

Beiratkozás éve:

Nappali/Esti:

Telefon:

Email:

Szakmai kompetencia (röviden):

Érdeklődés (témák sorszámai, prioritási sorrendben):

A jelentkezés természetesen nem jelent automatikus felvételt, aki elküldi a fenti adatait emailben, azzal egyeztetek egy személyes beszélgetési időpontot, ami alapján majd visszajelzek a jelentkezés elfogadásáról!

Üdvözlettel:

Vincellér Zoltán

vzoli@inf.elte.hu