Felvételizőknek
Kapcsolatok

Nyílt Nap - 2014. november 20.
Kooperatív Nap - 2014. szeptember 16.
Neumann-nap 2014
Lányok Napja az ELTE Informatikai Karon
Kooperatív nap - 2014. február 19.
Nyílt Nap - 2014. január 24.
Mathematics meets data management conference
ELTE sportolási lehetőségek
 Gyerekjáték felnőtt fejjel - konferencia

Internetes obszervatórium eszközei a gyermeki fejlődés mérésére és elősegítésére

Helyszín: Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
H-1111 Bp., Magyar tudósok körútja 2. B 017. sz. terem

Időpont: 2012. március 22. 13:00-18:00

Szervező: NJSzT és ELTE IK

Moderátor: Dr. Kozma László, habilitált egyetemi docens, ELTE Informatikai Kar dékánja

Kérjük, hogy aki részt venne, az mindenképpen regisztráljon az NJSZT honlapján: http://www.njszt.iif.hu/neumann/esemeny/gyerekjatek-felnott-fejjel-online-regisztracio

Bevezetés

Az Amerikai Légierő által finanszírozott Neumann János Számítógép-tudományi Társaság és a TÁMOP/KMOP által támogatott ELTE Informatikai Kar közös projektjének fejleményeiről, eredményeiről szól a beszámoló. A több forrásból is támogatott komplex projekt hosszú távú célja a gyermeki fejlődés és tudás széleskörű monitorozása és számítógépes segítése, tapasztalt, intelligens és empatikus számítógépes tanár segítségével. A projekt során a nyelvi eszköztár fejlesztését az Amerikai Légierő, a széleskörű méréseket a TÁMOP, a speciális nevelési igényekkel kapcsolatos fejlesztéseket a GVOP és TÁMOP, a webkamerás monitorozást a Realeyes Ltd. és a KMOP támogatta.

Előadók, előadások

13:00-13:10 Alföldi István (NJSzT) - Bevezető

13:10-13:40 Prof. Csapó Benő (SzTE)

Játékos tanulás számítógéppel: a strukturált játékok alkalmazási lehetőségei

13:40-14:10 Dr. Kálmán Zsófia, dr. habil. (Bliss Alapítvány) - Számítógéppel való együttműködés: lehetőségek speciális nevelésű gyermekek esetében

14:10-14:40 Palotai Zsolt, PhD (Colleyeder kft, ELTE IK) - Közösségi munka támogatása természetes nyelvi eszközökkel

14:40-15:00 Szünet

15:00-15:20 Pintér Balázs (ELTE IK) - Humán annotált adatbázisok használata a természetes nyelvfeldolgozásban és nyelvi rejtvényekben

15:20-15:40 Szolgay Dániel, PhD (Realeyes Ltd) - Emóciók és tekintetirány becslése, alkalmazások

15:40-16:00 Umenhoffer Tamás, PhD (BME) - A számítógépes látás és a számítógépes grafika találkozik: "retargeting"

16:00-16:20 Szabó Zoltán, PhD (ELTE IK) - Ajánlórendszerek matematikája, oktatási alkalmazási lehetőségek

16:20-16:40 Miksztai Réthey Brigitta (ELTE IK) - Gyerekek a számítógép előtt.  A kísérletek tapasztalatai, esettanulmányok.

16:40-17:00 dr. habil. Lőrincz András (ELTE IK) - Miért kell az oktatási obszervatórium, milyen obszervatórium kell?

17:00-18:00 Borzási Tamás - Hogyan használom a számítógépet. Speciális igényű fiatalember bemutatója; fejmozgással vezérelhető számítógépes és mobil alkalmazások:

A program egyik szervezője, az ELTE Informatikai Kar NIPG kutatócsoport két tagja nyerte el idén az ELTE Innovációs  Nap Hallgatói Ötletpályázatának 1. díját: A beérkezett 28 pályamű közül a szakértői zsűri Lehotay-Kéry András és Dudás András, az Informatikai Kar két hallgatójának ötletét, az arcfelismerésen alapuló, mobileszközök vezérlésére alkalmas szoftvert találta a legeredetibbnek, az üzleti megvalósuláshoz legközelebb állónak.

További információ: Szabolcs Tünde (tundesz@inf.elte.hu), ELTE IK

Lejárat dátuma: 2012.03.31.