Geoinformatika mesterképzési szak felvételi rendje

Geoinformatika mesterszak felvételi rendje

A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei

A felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, valamint a leckekönyv azon része, amelyik a szakdolgozati jegyet és a záróvizsga minősítését igazolja.

Ha a jelentkező nem rendelkezik a mesterképzésre történő belépéshez szükséges teljes kreditérték beszámítással elfogadható oklevéllel, akkor az előzetes kreditelismerési eljáráshoz, 2022. május 15-ig beküldendő dokumentumok az ELTE IK Dékáni Titkárságára (Benczekovics Bernadett Villő, bernadett@inf.elte.hu) a következők: oklevél másolat; ha nincs oklevél, akkor hallgatói jogviszony igazolás, valamint a leckekönyv másolata és az elvégzett kurzusok tantárgyi tematikái.

Csak olyan dokumentum alapján számítható pontszám, ami az intézmény által hitelesített (tehát a tanulmányi rendszerből lementett monitor kép nem megfelelő), és amiből egyértelműen kiderül, hogy az a jelentkező igazolása, tehát – egyazon állományon belül - a személyes adatokat tartalmazó oldal feltöltése is szükséges minden egyes dokumentum esetében. Megfelelő dokumentum hiányában az adott jogcímen járó pontszám nem számolható. A szükséges dokumentumokat a hiánypótlási határidő végéig fel kell tölteni a jelentkezéshez. Az Intézmény a felvételi eljárás során a jelentkezőkkel elsősorban elektronikus úton, speciális esetben telefonon kommunikál. A jelentkező saját felelőssége, hogy olyan e-mail címet adjon meg a jelentkezésnél, amit napi/heti rendszerességgel olvas, így ezzel kapcsolatos reklamációt nem fogadnak el.

Amennyiben a járványügyi helyzet indokolja, a személyes megjelenést igénylő szóbeli felvételi vizsgát online módon, az ingyenesen letölthető Microsoft Teams-en keresztül szervezik. A részletekről és teendőkről a felvételi jelentkezés során megadott e-mail címre küldenek tájékoztatást.


Felvételi pontok számítása

A hozott pontokat (45 pont) az alábbi szabály szerint kell számolni: Az utolsó két aktív félév tanulmányi átlaga * 5 + záróvizsga eredménye * 4

A szerzett pontokat (45 pont) a szóbeli felvételi vizsgán szerezhetik meg a jelentkezők, vagy helyettesíthetik előzetes tanulmányi eredményeikkel. Amennyiben a jelentkező előzetes tanulmányai során minden félévben legalább 4,0 tanulmányi átlaggal rendelkezik, akkor 40 pontot kaphat. A szerzett pont – abban az esetben, ha az jobb eredményt ad az összpontszámra – duplázható.

Többletpontból az előtanulmányokhoz kötelezően előírt nyelvvizsgán túli nyelvtudásért adható többletpont, a nyelvvizsgák számától és szintjétől függetlenül. Emellett azonos nyelvből, de eltérő szinten tett komplex nyelvvizsgák esetén, kizárólag a magasabb szintű nyelvvizsgára adható többletpont, azzal a kikötéssel, hogy a jelentkező ezen felül rendelkezik egy másik nyelven tett legalább középfokú komplex nyelvvizsgával. Az ezen a jogcímen szerezhető többletpontok száma 5 pont.

A hozott pont jogcímek igazolásaival kapcsolatban a jelentkezést követően részletes tájékoztatót kap a jelentkező. A tájékoztatóban foglaltaknak nem megfelelő, illetve nem hiteles igazolás alapján nem számolnak hozott pontot.

Pontszámítás

Felvételi pontok:

  • felvételi vizsga: 45 pont
  • utolsó 2 félév átlaga: 25 pont
  • záróvizsga eredménye: 20 pont

vagy

  • felvételi vizsga duplázása: 90 pont

Többletpontok: maximum 10 többletpont adható.

  • esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
  • fogyatékosság: 3 pont
  • gyermekgondozás: 3 pont
  • hátrányos helyzet: 5 pont
  • 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
  • 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
  • OTDK 1-3. hely: 5 pont
  • TDK 1-3. hely: 3 pont
  • szakmailag releváns szakfolyóiratban referált publikáció megjelenése: 3 pont

Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás, beszámítandó publikáció másolata.


Felvételi tételek

Kidolgozás alatt. 20 elméleti/gyakorlati kérdéspár a geoinformatika és földrajz területéről