ELTE IK fejléc
Navigációs hivatkozások átugrása
Karunkról
Hallgatóknak
Tanulj nálunk!
Középiskoláknak
Oktatóknak
Látogatóknak
 
 
Navigációs hivatkozások átugrása
Bemutatkozás
Küldetésnyilatkozat
Szervezet
Tanszékek
Kar vezetése
Dékáni hivatal
Tudásközpontok (Kutató központok)
Kollégiumok
Érdekképviseletek
Savaria Műszaki Intézet
Kari Digitális Könyvtár
Híreink
Könyvtár
Oktatás
Aktuális hírek
Tantervi hálók, Ekvivalenciatáblák, Egyéb táblázatok
Képzéseink
Kutatás, fejlesztés
Az ELTE házhoz megy!
Projekt beszámolók
Nemzetközi kapcsolatok
MSc képzések
Rendezvények, események
Listák
ELTE Informatikai Kar –Kari Fórum 2008
IK Gólyabál
Kutatók Éjszakája 2008
Neumann-nap 2009
TFP 2009 & CEFP 2009
Diplomaosztó 2009 július
Kutatók Éjszakája 2009
Formális eszközök az informatikában szeminárium
Second Workshop on Generative Technologies
Kooperatív Nap 2009
Kooperatív nap 2009 szeptember
ELTE IK Nyílt Nap-2008
Nyílt Nap 2009. november 19.
Tanévnyitó 2009 szeptember
Telekom Nap 2009. november 25.
Informatikai Kar Nyílt Napja
Kooperatív Nap 2010 február
Neumann Nap 2010
Kutatók Éjszakája 2010
ELTE IK Nyílt Nap - 2010. november 11.
Kooperatív Nap - 2010. szeptember 15.
RobotNap 2010
ELTE-SzTE-2010 Informatikus Találkozó
ELTE IK Nyílt Nap - 2011. január 26.
Kooperatív Nap - 2011. február 16.
Neumann Nap 2011
Diplomaosztó 2011 július
Kooperatív Nap - 2011. szeptember 14.
ELTE IK Nyílt Nap - 2011. november 10.
Kutatók Éjszakája 2011
ELTE IK Nyílt Nap 2012 01 26
Kooperatív Nap - 2012. február 15. szerda
CERN-i NA61/49 Kollaboráció workshop
Kooperatív nap - 2012. szeptember 19.
Kutatók Éjszakája 2012
Nyílt Nap 2012. november 22.
Nyílt Nap 2013 január 24.
Kooperatív Nap 2013. február 13.
EIT ICT Labs konferencia és mesterképzés tájékoztató
CEFP 2013
Lányok Napja az Informatikai Karon
Diplomaosztó 2013 július
Kooperatív nap - 2013. szeptember 12.
Kutatók Éjszakája 2013
Nyílt Nap - 2013. november 21.
Kooperatív nap - 2014. február 19.
Lányok Napja az ELTE Informatikai Karon
Neumann-nap 2014
Naptár
Elérhetőség
Hírek, közlemények
Szolgáltatások
Könyvtár
Jegyzetbolt
Orvosi rendelő
Fénymásolás
Sportolási lehetőségek
Computatorica
Minőségbiztosítás
Társadalmi tanács
Pályázatok, projektek
Neumann-Nap 2011

az ELTE Informatikai Kar tavaszi programja:

Helyszín: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C, Mogyoródi terem

Időpont: 2011. május 12. (csütörtök), 9:30-16:00

Az ELTE Informatikai Kara 2011. május 12-én kilencedik alkalommal rendezi meg a Neumann Napot, melyre szeretettel várja az érdeklődőket.

A vendégeket Dr. Kozma László, az ELTE Informatikai Kar dékánja köszönti. Az ünnepi program keretében

"Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE “ – kutatóegyetemi TÁMOP pályázat - Informatikai Kar"

 témakörben a Karon folyó kutatásokról tartunk előadásokat. A Neumann-napon történik az alapképzésben részt vevő hallgatók számára rendezett programozási verseny díjkiosztása.

Meghívó |  Képek

Ünnepélyes kari program

9:30

Megnyitó – Dr. Kozma László dékán

Általános tájékoztató – Dr. Kozsik Tamás dékánhelyettes

Meghívott előadó – Sinisa Krajnovic, az Ericsson Magyarország K+F Központjának igazgatója

10:30

Szünet

11:00

Matematikai modellek fejlesztése szoftvertechnológiai alkalmazásokhoz – Numerikus Analízis Tsz.

11:15

Az adatbáziskezelés technológiái – Információs Rendszerek Tsz.

11:30

Közelítő algoritmusok és alkalmazásaik sokmagos környezetben – Algoritmusok és Alkalmazásaik Tsz.

11:45

Programelemzés és  transzformációk – Programozási Nyelvek és Fordítóprogramok Tsz.

12:00

Szünet

13:00

Meghívott előadó – Georg Gartner professzor – a Bécsi Műszaki Egyetem Térképészeti és Geoinformatikai Központjának vezetője, az International Cartographic Association elnökhelyettese

13:30

Nagyméretű térképészeti adatbázisok és a tematikus kartográfia informatikája – Térképtudományi és Geoinformatikai Tsz.

13:45

Szoftverfejlesztési módszertanok, programanalízis és - szintézis, párhuzamosítás – Programozáselmélet és Szoftvertechnológiai Tsz.

14:00

Szünet

14:15

Segítő Oktatási Intelligencia, kooperáció elosztott intelligens rendszerekkel – Programozáselmélet és Szoftvertechnológiai Tsz., Média - és Oktatás- informatika Tsz.

14:30

Osztott algoritmusok és nagy hatékonyságú számelméleti számítások – Komputeralgebra Tsz.

14:45

Számítógépes hálózatok technológiái – Információs Rendszerek Tsz.

15:00

Díjak, jutalmak

15:30

Kötetlen beszélgetés – kérdések, válaszok

 Poszter kiállítás

  1. Zoltán Szabó, Barnabás Póczos, András Lőrincz: Online Group-Structured Dictionary Learning
  2. Benczúr, A. Kiss, B. Kósa, E. Nyitrai, G. Rácz, Gy. Szabó, B. Varga, Z. Vincellér: XML Technologies in Web-based Information Systems
  3. Zoltán Ács, Ádám Agócs, Attila Balaton, Sándor Laki, Tamás Lukovszki:  Large Scale Distributed Systems and Peer-to-Peer Technologies
  4. Győri Miklós, Várnagy Zsombor, Lőrincz András, Miksztai-Réthey Brigitta:  Tekintetkövetéses (eye-tracking) vizsgálatok az atipikus megismerésről
  5. Radu D. Gaceanu, György Orbán: Towards a Common Model of the Stock Exchange Domain
  6. Gregorics Tibor: Programozási feladatok megoldása osztály-sablon könyvtárra támaszkodva
  7. Pataki Norbert, Szűgyi Zalán, Török Márk, Kozsik Tamás: A C++ Standard Template Library jövője
  8. Zs. Ruttkay, M. Turcsányi-Szabó: Creative Media Module within the M.Sc. Media Informatics Program
  9. Miksztay- Réthey Brigitta, Pajkossy Katalin, Fekete Márta, Lőrincz András: Fiatalok számítógéppel segített tesztelése és fejlesztése, beleértve súlyosan, halmozottan sérült gyermekeket is
  10. QRfal
  11. Balázs Pintér, Zoltán Szabó, Gyula Vörös, András Lőrincz: Interpreting natural language: applications of group-structured dictionary learning
  12. Balázs Pintér, Zoltán Szabó, Gyula Vörös, András Lőrincz: Interpreting words: an application of (structured) sparse coding
  13. Csetverikov, Dmitrij, Molnár, József: Segmentation of retinal OCT images
  14. Kovács Péter, Tichler Krisztián, Fekete István: Keresési feladatok molekulagráfokon
  15. László István, Gera Dávid Ákos, Fekete István, Giachetta Roberto: Távérzékelt felvételek objektumalapú kiértékelése
  16. Giachetta Roberto, Ginál Eszter, Boldizsár Szilárd: Az AEGIS térinformatikai keretrendszer tervezése és fejlesztése
  17. Gede Mátyás: Háromdimenziós interaktív glóbuszmodell webes megjelenítése X3DOM segítségével
  18. Elek István: Térképi adatbázisok fejlesztése
  19. Gergely Klár,  Gábor Valasek: A design element creator for smoothly curving patterns
  20. Péter Burcsi, Sándor Czirbusz, Gábor Farkas: Computational investigation of Lehmer’s Totient Problem
  21. Sikos Károly Álmos - Mészáros János: Sziklafalak háromdimenziós rekonstrukciója Microsoft Photosynth segítségével
  22. Sándor Fridli Levente Lócsi Ferenc Schipp: Rational Function Systems in ECG Processing
 
ELTE IK logoRendezvények