Meghívó az ELTE Tudós Klub Akadémikusok Fóruma c. rendezvényére

Meghívott vendég:

R. Várkonyi Ágnes

történetíró

az ELTE BTK Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszékének emeritus professzora, az MTA levelező tagja. Szakterülete a koraújkori Magyar Királyság és Erdélyi Fejedelemség története, a historiográfia, és a történeti ökológia. Eredményei átfogják a forrásfeltárás, a forráskritika, az interdiszciplináris módszerek területeit, a magyar politikai kultúra alternatív folyamatait, egyetemes beágyazottságát és összefüggéseit a hatalmi egyensúlyra, a garanciális békerendszerre törekvő Európa kérdéseivel. Maradandót alkotott a magyarországi történetszemléleti irányzatok kutatásával, a történeti ökológia meghonosításával és a régi évszázadok változatos természetvédelmi gyakorlatának feltárásával.

Életútjáról beszélget:

Szabó Péter

az ELTE BTK Középkori és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszékének egyetemi docense

Időpont: 2009. március 12. 18 óra

Helye: ELTE Tanári Klub

(Budapest, V. ker., Szerb u. 21-23. I. em.)

A rendezvényre minden érdeklődőt szeretettel várunk!