ELTEfeszt

Az ELTEfeszt Informatikai Kar programjai

Időpont: 2014. október 10. péntek

Helyszín: 1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A.

Lovas Zsófia és Maksay Dorottya:
Engedd ki a vállalkozó szellemet a palackból, avagy hogyan legyen sikeres startup céged az ELTE és az EIT ICT Labs segítségével

Az EIT ICT Labs és az ELTE Informatikai Kar nemzetközi informatikai mesterképzésének bemutatása
Lócsi Levente:
A numerikus analízis néhány alkalmazása

Az érdeklődők betekintést nyerhetnek a Numerikus Analízis Tanszéken zajló kutatásokba, tudományos munkákba. Bemutatunk néhány szemléletes alkalmazási területet, elkészült szoftvereket.
Giachetta Roberto:
Az „Alkalmazások fejlesztése”

Az „Alkalmazások fejlesztése” kurzusok olyan tárgyak a Programtervező Informatikus képzésben, amelynek célja a programozási ismeretek gyakorlati alkalmazásának elsajátítása különböző területeken, úgymint objektumorientált programozás, adatszerkezetek és algoritmusok, grafikus felhasználói felület, adatbázis-kezelés, webes felület, hálózati kommunikáció, mobil alkalmazások. A bemutató óra keretében áttekintjük egyes kurzusok tematikáját, követelményeit, és megtekintünk néhány olyan alkalmazást, amelyeket a hallgatók is megvalósítanak a tanulmányaik során.
dr. Burcsi Péter:
Prímszámok a matematikában és az informatikában

Mit tudunk, mit nem tudunk a prímszámokról? Mire használhatjuk őket? Az előadásban szó esik a prímszámokkal kapcsolatos matematika több mint kétezer éves történetéről. Megoldott és megoldatlan problémákról, a prímszámokkal kapcsolatos számítógépes algoritmusok és a matematika összefonódásáról is beszélünk, bemutatva a néhány meglepő alkalmazást.
Szervező: Informatikai Kar
dr. Jesús reyes Nunez, Juhász Barbara:
Torzított kartogramok alkalmazásának lehetősége az oktatásban

A kutatásban egy, napjainkban Magyarországon még kevésbé kutatott és alkalmazott tematikus ábrázolási módszerrel, a torzított kartogramokkal foglalkozom részletesen, illetve ezek oktatási célú felhasználásának lehetőségét vizsgálom. Célom volt meghatározni, alkalmazhatóak-e a torzított kartogramok a középiskolai földrajzoktatás során, a diákok tudják-e olvasni, értelmezni azokat a térképeket, amelyek ezzel az alternatív tematikus ábrázolási móddal készültek. Ehhez egy iskolai felmérést szerveztem, amelyben 118 diák válaszolt az összeállított térképes kérdőívre. Az elért eredmények elemzése után következtetéseket is fogalmaztam meg, amelyekkel választ adtam a kutatás elején felvetett kérdésekre.
Szervező: Informatikai Kar
Lovas Zsófia és Maksay Dorottya:

Takács Rita:
Az elköteleződés és a döntés pszichológiája: az egyetemi élet kihívásai

A döntés és elköteleződés gyakori kérdés élethelyzeteinkben, például milyen szempontokat veszünk figyelembe egy döntés meghozatalakor, esetleg miről mondunk le ha már elköteleződtünk. Különösen fontos kérdésként vetődhetnek ezek fel, amikor a hallgatók egy új, egyetemi közegben kezdik meg tanulmányaikat. A tréningen résztvevők egy döntési modell keretében megismerhetik milyen csapdái és stratégiái lehetnek egy döntési helyzetnek.
Szervező: Informatikai Kar
Török Zsolt Győző, Kiss Tünde:
„Mesélek a térképekről” – érdekességek az ELTE IK Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszékének gyűjteményéből

Az ELTE Informatikai Kar Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszékének nemcsak a térképészet és geoinformatikai iránt érdeklődő hallgató oktatását szolgálja, de az egyedülálló gyűjtemény számos térképtörténeti érdekességet is tartogat, amelyekből most Török Zsolt Győző, a Nemzetközi Térképtörténeti Társaság (ISHMap) elnökének szakértő vezetésével mutatunk be néhányat. Látogatóink rövid sétánkon megismerhetik a térképészet módszereit, a leghíresebb magyar térképészeket, majd a térképtárban láthatják a világ első atlaszának Magyarország-térképét 1570-ből, belelapozhatnak Marsigli gróf 18. századi Duna-atlaszába, megcsodálhatják a Kogutowicz Manó iskolai térképeit és földgömbjeit, megkereshetik az első világháború helyszíneit a korban használt topográfiai térképeken, végül pedig ízelítőt kapnak a trianoni béketárgyalásokra készült gazdag tematikus térképanyagból.
A max. 12 fős csoportok 10 órától óránként indulnak a Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék bejáratától, az Északi épület 7. emeletéről. Az érdeklődők itt feliratkozhatnak a későbbi időpontokra is (az utolsó csoport 15 órakor indul!).
Helyszín: Térképtudományi és Geoinformatikai Tanszék, Északi Épület, 7. emelet.

Az ELTE többi karának programjai