Az innováció érdekében fognak össze a magyar informatika gazellái

Kilenc hazai infokommunikációs vállalkozás kezd kutatás-fejlesztési együttműködést

az EIT ICT Labs budapesti társult tagjával Összességében meghaladja a 7 milliárd forintot az árbevétele annak a 9 hazai informatikai középvállalatnak, amely kutatási és fejlesztési területen együttműködik az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomóponttal 2013 áprilisától. Az ún. gazella, azaz gyors növekedésű vállalakozásokat tömörítő platform célja, hogy a szakterületükön világszerte elismert cégek, a szervezet partnereként, olyan közösséget alkossanak, amely tudásmegosztásra, kutatási, szakmai és képzési együttműködésre is lehetőséget kínál. Az együttműködéshez a vállalatok mellett, az Informatikai Vállalkozások Szövetsége is csatlakozott. A platform megalapítását az ELTE Informatikai Kar megalapításának 10. évfordulója alkalmából, május 9-én megrendezett Neumann-napon jelentették be a résztvevő vállalkozások és az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetése.

A platform tagjai olyan vállalatok, amelyek hagyományosan együttműködnek az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karával és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karával. Az új együttműködő platform az egyes résztvevők közötti szorosabb összefogásra ad lehetőséget, emellett a vállalatok az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont révén, az európai informatikai tudásközösség programjaihoz is kapcsolódhatnak. Az új informatikai középvállalati platform tagjai: a beszédfelismerő rendszereket fejlesztő AITIA, az okostelefon alkalmazásokat fejlesztő Atrecto, a űrtávközlési eszközöket gyártó Bonn Hungary, a funkcionális programozási nyelvek terén tanácsadóként működő Intellifactory, a több terabájtos adatmennyiségek hatékony kezelésére vizualizációra összpontosító BInergy, az informatikai rendszerek és távközlési hálózatok hatékony, gazdaságos üzemeltetésére új generációs informatikai és kommunikációs megoldásokat kínáló NETvisor, a vezető IT-biztonsági szoftverfejlesztő BalaBit, az online és mobilbanki szolgáltatásokat szállító IND, a újszerű prezentációs eszközt fejlesztő Prezi, valamint az infokommunikációs szektor vállalkozásainak képviselőjeként az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége.

Részletekről: .pdf

Cikk dátuma: 2013.05.09.