Az ELTE Informatikai Kar dékánja a Szilíciumvölgyben tárgyalt

Cséfalvay Zoltán államtitkár delegációjának tagjaként találkozott informatikai vállalatok döntéshozóival

Horváth Zoltán, aki az EIT ICT Labs Magyar Nemzeti Társult Csomópont vezetője is, a Nemzetgazdasági Minisztérium küldöttségének tagjaként, a hazai informatikai kutatás-fejlesztési szektor további nemzetközi szerepvállalása kapcsán folytatott tárgyalásokat, többek között a Google és az Ericsson kaliforniai központjában.  Az Informatikai Kar vezetője, a vendéghallgatók elérése és magyar hallgatók nemzetközi sikerének elősegítése érdekében hazánk magas színvonalú egyetemi informatikai képzésének erősségeit is hangsúlyozta megbeszélései során, amelyek kapcsán elmondta: „A nemzetközi informatikai innovációs szereplőkkel folytatott egyeztetéseknek különösen nagy jelentőséget adott, hogy az informatikai ipar globális központjában egyeztethettünk hazai együttműködések folytatásáról és elindításáról.”

Horváth Zoltán részt vett új vállalkozásokat támogató inkubátor cégekkel (US MAC, illetve Plug and Play Tech) folytatott tárgyalásokon és a magyar küldöttség számára, San Matteoba szervezett befektetői fórumon is. A tárgyalásokon elhangzott, hogy az amerikai szervezetek szívesen segítenék magyar start-up vállalkozások belépését az Egyesült Államok piacára.

A tárgyalássorozat keretében Cséfalvay Zoltán stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a Linamar kanadai céggel és megbeszélést folytatott a BlackBerry-vel, amely a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen hatvanfős szoftverfejlesztői csoportot foglalkoztat.

forrás: EIT ICT Labs Budapest, MTI

Lejárat dátuma: 2013.06.26.