A Rektori kiválósági különdíj nyertesei

Egyetemünk 130 kiemelkedő oktató-kutatója egy éven keresztül részesül a különdíjban.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora idén nyáron határozott időre szóló, kiemelkedő teljesítményért járó különdíjra írt ki pályázatot. A pályázat 2016. július 14-én kelt kiírásával az ELTE rektora az egyetem oktatóinak és kutatóinak kiemelkedő teljesítményét kívánja elismerni. A különdíjra pályázhatott valamennyi az ELTE-n 2015. augusztus 1-jén vagy ezt megelőzően létesített főállásban folyamatosan, teljes munkaidőben foglalkoztatott, határozatlan időre szóló közalkalmazotti jogviszonyban álló oktató és kutató, aki regisztrált az ELTE Stratégiai Adatbázisában, és ott validált adatokkal rendelkezik.

Egyetemünk 441 oktatója nyújtott be érvényes pályázatot, ez a potenciális pályázók 34,11%-át jelenti. A rendkívül kompetitív program A.) kategóriájában (egyetemi tanár, egyetemi docens, főiskolai tanár, kutatóprofesszor, tudományos tanácsadó, tudományos főmunkatárs) 227 pályázat, B.) kategóriájában (adjunktus, tanársegéd, főiskolai docens, tudományos munkatárs, tudományos segédmunkatárs) 214 pályázat érkezett be.

Az Informatikai Karon az alábbi oktatóink nyerték el a díjat:

A. Kategória

• Fridli Sándor